top of page
Dotted Background
איתמר בורוכוב – חצוצרה
הופעה של החצוצרן הבין לאומי איתמר בורוכוב בעיבודים מיוחדים ומקוריים. ג׳אז ומוסיקת עולם
ש״ח
950-4000
דקות
90
הזמן
המוסיקאי איתמר בורוכוב מביא איתו קול יחודי בכל אשר הוא פונה. כחצוצרן, מלחין ומעבד ההוגדר על ידי עיתון הג׳רוזלם פוסט כ״כוכב עולה בעולם הג׳אז של ימינו״,בורוכוב מבקש להתחבר לעומק שורש זהותו הישראלית-יהודית על שלל גווניה, ומתבטא בחקר מעמיק ואהבת אין קץלמוסיקה יהודית עתיקה, ערבית-מזרחית ופאן אפריקנית. רב התרבותיות הזו טבעית למוסיקאי הגדל בעיר יפו על שלל גווניה ומפגש מסורותיה.
בורוכוב ביסס את מעמדו כווירטואוז בעל קול יחודי ומרגש בעולם הג׳אז ומוסיקת עולם, מעמד הזיכה אותו לקריירה בין–לאומית מפוארת לאמן כבר בגיל צעיר. בין היתר בורוכוב הופיע בפסטיבלים ואולמות יוקרתיים בכל רחבי העולם כגון מרכז לינקולן בניו יורק, מרכז קנדי בוושינגטון, פסטיבל הג׳אז של אוטווה, פסטיבל הג׳אז הבינלאומי של מוסקווה, פסטיבל אתנופורט בפוזנן ופסטיבל המוסיקה היהודית של קרקוב, דוק דה לומברד בפריז, פאשינג בשטוקהולם, פסטיבל ריף בראג׳סטן, פסטיבל מוסיקת העולם של סין, כמו גם פסטיבל הג׳אז בים האדום, פסטיבל הג׳אז של תל אביב, פסטיבל הפיוט וכנסי המוסיקה הנחשבים בבל מד במרסיי, אי–פאפ בניו יורק, וומאקס בקופנהגן ואירועי חשיפה בין לאומית בירושלים.
איתמר בורוכוב נולד בתל אביב-יפו בשנת 1984. אביו ישראל בורוכוב, מנכסי צאן הברזל של העשיה המוסיקלית הרב אתנית בישראל, ואמו דניאלה מיכאלי, במאית תיאטרון. איתמר הכל לנגן על כינור בגיל 3, לאחר מכן עבר לפסנתר קלאסי, גיטרה, ולבסוף מצא את יעודו כשהחל לנגן חצוצרה בגיל 11 במרכז למוסיקה ביפו. בורוכוב בוגר בית הספר רימון לג׳אז ומוסיקה בת–זמננו. עוד כנער הופיע והקליט כסולן בתזמורת הג׳אז של תל אביב והביא בנד של חולון, ואומנים פופולריים ככנסיית השכל ואפרת גוש.
בשנת 2006 זכה איתמר במלגה יוקרתית לאוניברסיטת ניו סקול בניו יורק, שם סיים תואר ראשון בביצוע ג׳אז. בשהותו בניו יורק למד עם אמנים דגולים כגון צ׳ארלס טוליבר, ג׳ימי אוונס, ג׳וניור מאנס וג׳ו צ׳יימברס. בשנת 2007 נבחר להשתתף בתכנית היוקרתית בטי קרטרס ג׳אז אהד פרוגרם בוושינגטון יחד עם עוד 24 מוסיקאי ג׳אז מבטיחים מכל העולם. מהר מאוד בורוכוב קיבל הכרה בין לאומית כווירטואוז בעל נגינה וכתיבה חדשנית. בין היתר הופיע והקליט אם האומנים קרטיס פולר, בובי סנברייה, אארון גולדברג וקנדידו קמרו.
התפתחותו המוסיקלית של בורוכוב הובילה אותו לחקר תרבויות רבות, ולצלילה לעמקי זהותו עצמו. דבר שהובילו לפיתוח טכניקה יחודית להפקת רבעי טונים על החצוצרה, כלי מערבי כרומטי בבסיסו, ונגינת מקאמים, סולמות מזרחיים-ערביים, כמו גם חקר מעמיק של תרבויות מוסיקליות אלו. בורוכוב הוא אחד מהחצוצרנים הבודדים בעולם בעלי הטכניקה לנגינת מקאם על חצוצרה.
חקירה מוסיקלית זו הובילה את איתמר להשתתף כסולן ומעבד בהפקות המקור לפסטיבל ישראל ״דבקה פנטזיה״ עם אביו, ישראל בורוכוב והמוסיקאי עומר אביטל ו״אהבת עולמים״ עם תזמורת ירושלים החדשה והפייטן רב חיים לוק. בנוסף הופיע כסולן באלבום המדובר של הזמר דודו טסה ״דודו טסה והכוויטים״, המחדש את לחניו של דודו וסבו דאוד וסלאח אל כוויתי, מגדול מלחיני המוסיקה העיראקית של המאה ה20, ואלבומה עטור השבחים של אחינעם ניני ״לאב מדיסין״, כסולן בסינגל ״לאב לאב לאב״ אשר נכתב עבור האפיפיור יוחנן פאולוס.
אלבום הסולו הראשון של בורוכוב, אווטסט, אשר הופק בתמיכת משרד התרבות המדע והספורט, ואקו״ם, זוכה לשבחים רבים בארץ ובעולם ממבקרים ומאזינים כאחד. האלבום אף נבחר לרשימת אלבומי הג׳אז המשפיעים לשנת 2014 על ידי המגזין היוקרתי ניו יורק סיטי ג׳אז רקורד. אלבומיו הבאים של בורוכוב בומרנג ובלו נייטס הוקלטו עבור הלייבל הצרפתי לבורי ג׳אז וזכו לתשבוחות רבות בניו יורק טיימס, מגזין דאונביט, ופראנס מוזיק..
בנוסף הלחין בורוכוב מוסיקה להצגות התיאטרון המוסיקליות פרח לב הזהב של תיאטרון השעה הישראלי, ופסטיבל החיות של תיאטרון אורנה פורת לילדים ונוער, המועמדת לפרס הצגת השנה ופרס הלחן המקורי לשנת 2015.

איתמר בורוכוב – חצוצרה
facebook_edited.png
שתף ב:

הזמן חוויה

רשום כאן את פרטיך ונחזור אליך ממש בקרוב

איזה כיף! בקרוב מאוד תארח הופעה בסלון

יש למלא את כל הפרטים

bottom of page